Žiacke sudoku PDF Tlačiť E-mail
V jedálni našej školy sa uskutočnil 1. ročník súťažno - zábavného podujatia  žiacke  sudoku.
Do tejto akcie sa  zapojilo 60 súťažiacich 4. až  9. ročníka.
Súťaž bola zložená z dvoch častí – sudoku a osemsmerovka. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií – podľa ročníkov. Prvá kategória (ročníky 4., 5. a 6.) mala tri sudoku – ľahké (za 5 bodov), stredné (za 10 bodov ) a ťažké (za 15   bodov) + osemsmerovku (za 10 bodov). Druhá kategória ( ročníky 7., 8. a 9.) mala až štyri sudoku – ľahké, stredné, ťažké a zákerné (za 20 bodov) + osemsmerovku. Časový limit bol 100 minút, maximálny počet získaných bodov bol 40, resp.60 bodov.
Súťažiaci sa pustili do riešenia úloh s veľkým nadšením. Každý bojoval a snažil sa byť úspešným – podmienkou bolo získať 20 bodov. Na veľké prekvapenie asi po 60 – tich minútach odovzdala komplet vypracované úlohy žiačka 9.A triedy Mária Šušotová. Prekvapenie bolo o to väčšie, že ich všetky mala správne vyriešené! Jednoducho TALENT. Ostatní žiaci plne využili svoj stanovený čas, t.j.100 minút. Pracovali s plným nasadením aj takí žiaci, ktorí na bežných vyučovacích hodinách patria medzi tých „neposedných“. Dozorkonajúce učiteľky boli z toho milo prekvapené. Počas súťaže sa mohli žiaci občerstviť vlastnou desiatou.
Zo 60 – tich súťažiacich bolo úspešných 16 detí – prevažne z vyšších ročníkov .  Keďže súťaž  mala veľký ohlas je isté, že  naši súťažiaci sa opäť stretnú   v jarných mesiacov  a opäť si zmerajú  svoje sily.