Naše výsledky vo vedomostných súťažiach organizovaných TALENTÍDOU: EXPERT geniality show, Všetkovedko a Matematický klokan PDF Tlačiť E-mail

Žiaci našej školy sa zúčastnili geniality show už po druhýkrát. Samotná súťaž slávi svoj 7-my rok existencie a spadá do vedomostnej oblasti zvanej TALENTÍDA.  Napriek tomu, že je platenou súťažou – 4 € za jednotlivca, záujem bol na druhom stupni celkom dobrý.

Prihlásili sa žiaci zo 7., 8. a  9.ročníka – po 5 detí, teda spolu súťažilo za našu školu 15 žiakov.
Súťažné témy si žiaci podľa letáku mohli teoreticky vybrať už v čase, keď sa do súťaže prihlasovali, no definitívne sa museli rozhodnúť až po začatí súťaže, 4. decembra 2014, v priebehu cca 5 minút – podľa individuálneho posúdenia náročnosti zadaných otázok. Súťažné témy:
-          Spoločnosť kedysi a dnes
-          Svetobežník
-          Bity, bajty, technológie
-          Tajomstvá prírody
-          Mozgolamy
-          Góly, body a sekundy (jedna žiačka dostala súhlas robiť aj tému SŠ)
A aké sme mali umiestnenie?

7. ročník:  Miroslava KOUTNÁ – 40. miesto na Slovensku v téme:  Tajomstvá prírody
                   Jaroslav NOVÁK  -  53. miesto v téme:  Mozgolamy
8. ročník:  Karin GHIRBAKOVÁ – 79. miesto v téme:  Mozgolamy
9. ročník:  Kristína KRÁLOVÁ – 79. miesto v téme:  Svetobežník

Vzhľadom na to, že sa súťaže na Slovensku zúčastnilo viac ako 8 500 žiakov základných a stredných škôl, môžeme hrdo konštatovať, že máme na škole slušný počet malých GÉNIOV.

Pre prvý stupeň to bola vedomostná súťaž VŠETKOVEDKO, ako mladší brat súťaže EXPERT. Poplatok za účasť v súťaži bol 3,5 €.
Do tejto kategórie sa zapojili 12 žiaci z 2. – 5. ročníka.  Šiesti z nich boli úspešní a získali aj vecné ceny:  Karin Božiková  a Adriana Danadová z 2. A
                       Jakub Čulen a Ján Jarab z 3.A
                       Patrik Šušota  a Veronika Danadová z 5.A.

Do Matematického klokana sa zapojilo celkove 46 žiakov (poplatok bol tiež 4 €), z toho 34 z 1. stupňa a 12 z 2. stupňa. Veľký diplom získali títo štyria žiaci:
-          Emma Mesárošová z 1. B
-          Jakub Škápik z 2.B
-          Matej Bumbera zo 4.A - získal titul školský šampión, t.j. bol najlepší z našej školy
-          Marek Fabian z 9.B

V Rohožníku, 24.6.2014                                                                    vedúca PK prírodovedných predmetov
                                                                                                               Mgr. Libuša VAJDOVÁ