In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web SolutionsHome
Aj čítanie môže byť zábava ... PDF Tlačiť E-mail
alt
„Vyberieš si knihu alebo tablet?“ Pri položení jednoduchej otázky sme u našich žiakov zistili, že je to problém. Viacero detí by vymenilo knihu za hocijakú elektronickú hračku. Preto sme v tomto školskom roku upriamili pozornosť na čítanie z knihy a prácu s ňou. Pri práci s knihou využívame viaceré aktivity na rozvoj slovnej zásoby a čítania s porozumením.
V prvom polroku sme venovali pozornosť týmto aktivitám:

September „ Značky nie sú hračky“ sme venovali dopravnej výchove , čítaniu rozprávok o dopravných značkách, vyrábaním vlastných značiek, kalendára, učili sme sa poskytnúť prvú pomoc na figurínach a všetky naučené poznatky sme napokon aplikovali v jedno dopravné dopoludnie pri vychádzke do okolia školy. 
 
Október „Babka, dedko prečítame spolu všetko“ mesiac, ktorý sme venovali našim starým rodičom. Spoločne s nimi sme diskutovali o ich a našich školských časoch. 

November „Plody zo záhrady - plné brušká, plody z knižky- plné ušká“ i v tomto mesiaci sme nezaháľali a s knihami sme toho veľa zažili. Prváci ochutnali skvelý ovocný šalát, druháci urobili projekt o ovocí a zelenine, ba dokonca vymysleli aj báseň. Tretiaci si vyrobili vlastnú encyklopédiu zdravia a štvrtáci si vymýšľali hádanky o plodoch jesene. 

December „Vianoce a zimný čas, rozprávka nech spojí nás“ v tomto mesiaci sme veľkú pozornosť venovali Vianociam, vianočným zvyklostiam a tradíciám v každej rodine. Čítali sme príbehy o narodení Ježiška a každá trieda si nacvičila program k Vianočnej akadémii. 

Január „Encyklopédia radí, keď ťa zdravie zradí“ tento mesiac sme venovali zdraviu. Prváci sa rozprávali o športoch, ktoré podporujú zdravý životný štýl, k čomu im pomohol aj príbeh „Prečo sú zajace nevzdelané“ . Druháci sa po prvýkrát oboznamovali s rôznymi druhmi encyklopédií a prácou s nimi. Tretiaci zbierali rôzne zdravé recepty so svojich rodín a vyhodnotili ten najlepší rodinný recept ako byť fit. A štvrtáci napokon zostavili ten najzdravší jedálny lístok.  

V prvom polroku sme toho stihli naozaj veľa. Môžete sa tešiť aj na ten druhý, lebo ten je na aktivity tiež veľmi bohatý.


Fotoenlightened