Mladšie žiačky úspešné na turnaji v Otrokoviciach PDF Tlačiť E-mail

Hádzanárske družstvo mladších dievčat TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník absolvovalo ďalší kvalitne obsadený turnaj v Českej republike.
Tento raz vycestovali do Otrokovíc neďaleko Zlína. V turnaji „Jarní cena města Otrokovice“ si opäť počínali veľmi úspešne. Za tri dni odohrali 7 kvalitných zápasov, 5 krát zvíťazili, 1 krát remizovali a 1krát tesne prehrali. O víťazstvo na turnaj prišli až v predposlednom zápase, ktorý potrebovali vyhrať. Napriek veľkej snahe a bojovnosti v ňom však uhrali len remízu, a tá ich nakoniec posunula na celkové 2. miesto.

Výsledky družstva na turnaji Jarní cena města Otrokovice:

TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník - HC Zlín „A“ (ČR) – 16 : 12
TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník – Sokol Kobylisy II (ČR) – 20 : 8
TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník – Jiskra Otrokovice (ČR) – 14 : 15
TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník – HC Tatran Stupava – 17 : 9
TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník – Astra Praha (ČR) – 12 : 8
TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník – HC Zlín „B“ (ČR) – 10 : 10
TJ Strojár Malacky, ŠKH Rohožník – TJ Jiskra Havlíčkův Brod (ČR) – 16 . 9

Celkové poradie turnaja:

1. HC Zlín „A“ (ČR)
2. TJ Strojár Malacky, ŠHK Rohožník
3. Jiskra Otrokovice (ČR)
4. HC Tatran Stupava
5. HC Zlín „B“ (ČR)
6. Astra Praha
7. Sokol Kobylisy II (ČR)
8. TJ Jiskra Havlíčkův Brod (ČR)

V spoločnom družstve hrali: Aylin Eginová, Sarah Kujanová, Barbora Šmahlíková, Vanda Kuračková, Linda Olivová, Lea Kolandrová, Vanessa Kimličková Eva Balaščíková, Laura Walterová, Karolína Šperglová, Nikola Nemcová, Natália Tomaškovičová, Sandra Mitrišinová, Aneta Mrázová, Adriana Vozárová

Dievčatám sa darí i v ďalších dlhodobých súťažiach, ktoré hrajú už od jesene 2016. V majstrovstvách Bratislavského kraja sú po základnej časti na 1. mieste o bod pred Stupavou a 7 bodov pred ŠKP Bratislava. Takmer totožné družstvo avšak pod hlavičkou ZŠ Štúrova Malacky postúpilo zo základnej skupiny do semifinálovej časti aj v celoslovenskej súťaži základných škôl.

Mgr. Dušan Šuster

alt      alt