Home Školský logopéd
Práca školského logopéda PDF Tlačiť E-mail
V dnešnej dobe   čoraz častejšie prichádzajú deti do prvého ročníka s nesprávnou výslovnosťou.
Nakoľko nám problematika narušenej komunikačnej schopnosti našich žiakov nie je ľahostajná, je u nás v škole zriadené aj miesto školského logopéda. Cieľom logopedickej intervencie je odstránenie alebo aspoň zmiernenie narušenej komunikačnej schopnosti. Školská logopedička pracuje s deťmi individuálne, formou hry. Náplňou práce školského logopéda je:

1. Práca so žiakmi s narušenou komunikačnou schopnosťou /NKS/

•  Vykonanie depistáže
  •  Základné diagnostické vyšetrenie dyslálie
  •  Zostavenie terapeutického plánu
  •  Individuálna práca s deťmi s NKS, zadávanie domácich úloh
  •  Rozvíjanie sluchového vnímania a fonematickej diferenciácie (schopnosť rozlišovať hlásky)
  •  Rozvíjanie motoriky artikulačných orgánov a jemnej motoriky pomocou programu Zajko Japi
  •  Korekcia dyslálie - Vyvodenie, fixácia, automatizácia hlások
  •  Rozvíjanie aktívnej a pasívnej slovnej zásoby
  •  Predchádzanie vzniku chýb a porúch reči vytváraním podmienok správnej výchovy reči
  •  Prekonávanie a odstraňovanie prekážok správneho vývinu reči