Prespávačka v škole s knihou PDF Tlačiť E-mail

Hovorí sa, že kniha je najlepším priateľom človeka.

alt  alt
Kedykoľvek po nej siahneš, v nejakom okamihu v nej nájdeš niečo prekvapivé, tajomné, a ak nie, určite si obohatíš slovnú zásobu a urobíš si na ňu názor, s ktorým sa môžeš podeliť s priateľmi. Preto sme v našej škole zorganizovali akciu – Prespávačka s knihou, kedy sme si pripomenuli aj mesiac marec ako Marec mesiac knihy. Starší žiaci čítali mladším žiakom, ktorí sa snažili čítaný text zachytiť kresbou. A starší sa porozprávali o rozprávke so svojimi rovesníkmi a pani učiteľkou. Tejto aktivity sa zúčastnilo 97 žiakov prvého stupňa,  12 pedagógov a 13 žiakov z 2. stupňa. Aktivita sa konala po prvý raz v našej škole v takom hojnom počte.

alt  alt

Žiacky parlament pripravil pre žiakov 1. stupňa program – hľadanie pokladu. Úlohou žiakov bolo podľa indícií plniť zadané úlohy, ktoré boli umiestnené v priestoroch školy. Po úspešnom zvládnutí večerného programu s baterkami alebo čelovkami dostali sladkú odmenu. Triedne pani učiteľky pripravili žiakom aj prekvapenie v podobe nočného kina – rozprávky od dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena a malého občerstvenia. Aj niektorí rodičia napiekli koláče a rôzne keksy (ďakujeme). Ráno sme deti odovzdali rodičom a veríme, že len s pozitívnym zážitkom.

alt  alt

Ďakujeme všetkým pedagógom a žiakom zo Žiackeho parlamentu za spoluprácu a ochotu.